سفارش میلگرد آلومینیومی در کارخانه اکستروژن

در صنعت ساخت و ساز، یکی از مواد حیاتی و پراستفاده، میلگرد آلومینیومی است که به دلیل مقاومت بالا و عمر طولانی، جزء اولویت‌های بسیاری از تولیدکنندگان است. هر نوع و سایز میلگرد آلومینیومی، با توجه به نیازهای شما، در کارخانه صاناکو موجود است.

میله‌های فلزی که بیشتر از ۹۰ تا ۹۵ درصد از آلیاژ آلومینیوم تشکیل شده‌اند، به عنوان میلگرد آلومینیوم شناخته می‌شوند. این محصولات از ترکیباتی از آلومینیوم و سایر فلزات مانند روی، مس، سیلیسیوم و… ساخته می‌شوند. استفاده از هر یک از این عناصر به منظور افزایش استحکام میلگرد آلومینیوم، امری حیاتی است. قطر این میله‌ها معمولاً از ۵ میلیمتر شروع شده و تا ۲۵ میلیمتر متغیر است. این تنوع در اندازه‌ها، امکان انطباق با نیازهای مختلف صنایع و پروژه‌ها را فراهم می‌کند.

کاربرد میلگرد آلومینیومی

میلگرد آلومینیومی به دلیل خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد خود در صنایع مختلف به کار می‌رود. برخی از کاربردهای این محصول عبارتند از:

  1. صنایع ساختمانی: در ساختمان‌ها برای قسمت‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی و وزن کم دارند، ایده‌آل است. این شامل ساخت فریم‌ها، پنل‌ها، و سیستم‌های سازه‌ای مختلف می‌شود.
  2. صنایع خودروسازی: در تولید خودروها برای بدنه خودرو، جزئیات داخلی، و قطعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. وزن سبک و مقاومت در برابر خوردگی، این محصول را گزینه مناسبی برای صنعت خودروسازی می‌کند.
  3. صنایع دریایی: در صنعت دریایی، که مقاومت در برابر خوردگی و وزن سبک از اهمیت بالایی برخوردار است، میلگرد آلومینیومی برای ساخت قطعات کشتی‌ها، لنج‌ها، و سازه‌های دریایی دیگر استفاده می‌شود.
  4. صنایع هوافضا: در صنایع هوافضا، که وزن و استحکام مواد بسیار مهم است، میلگرد آلومینیومی برای تولید قطعات و سازه‌های هواپیماها، ماهواره‌ها، و سایر وسایل فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  5. صنایع الکتریکی و الکترونیکی: در تولید قطعات الکتریکی و الکترونیکی که نیاز به حفاظت در برابر خوردگی و انتقال حرارت دارند،مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این فقط بخشی از کاربردهای میلگرد آلومینیومی است و این محصول در صنایع مختلف دیگر نیز استفاده می‌شود، همچنین در پروژه‌های ساخت و ساز کوچکتر و آزمایشگاهی نیز کاربرد دارد.

سایز میلگرد آلومینیومی

میلگردهای آلومینیومی معمولا در سایز های 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 25 ، 40 ، 45 ، 55 و …. تولید می گردد. چنانچه نیاز به قطری بجز موارد گفته شده می باشد. می توانید به صورت سفارشی با از شرکت صاناکو درخواست نمایید ومتناسب با قطر مد نظر سفارش خود را تهیه نمایید .

آلیاژ میلگرد آلومینیومی

میلگرد الومینیوم یک مقطع گردو توپر است که به روش اکستروژن تولید می شود  و در آلیاژ های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد آلومینیومی در آلیاژهای 6061 و 2024 و 2010 و 7000 و 7075 کاربرد بیشتری دارند . چنانچه بخواهیم بر روی میلگرد فرایند ماشینکاری انجام دهیم  میلگرد ها علاوه بر تولید با آلیاژهای پر استحکام الومینیوم نیاز به انجام فرایند عملیات حرارتی که پرکاربرد ترین انها معمولا T6  است را دارا می باشد

قیمت میلگرد الومینیوم

برای اطلاع از قیمت روزانه میلگردهای آلومینیومی با توجه به کارخانه تولید کننده، گرید و وضعیت بازار آهن آلات، متفاوت است. شما می‌توانید با صاناکو تماس بگیرید و قیمت میلگرد آلومینیوم 2024،  6061،  7000 و  7075 را بررسی و استعلام بگیرید.

میله‌های آلومینیومی به ظاهر شبیه به میله‌های فلزی هستند و عنصر اصلی آنها آلومینیوم است، با این‌حال به عنوان آلیاژ، فلزات دیگری نیز در ترکیب آنها وجود دارد. آلیاژهای آلومینیوم بسته به نوعشان، به دو دسته کارپذیر و ریختگی تقسیم می‌شوند. میلگرد آلومینیوم جزو محصولات کارپذیر است و بر اساس نوع عناصر آن به صورت سری‌های 1000 تا 8000 دسته‌بندی می‌شوند.

برای دریافت قیمت دقیق و روزانه میله‌های آلومینیومی، با کارشناسان فروش میلگرد در صاناکو تماس بگیرید.

قیمت پایه وابسته به نرخ جهانی الومینیوم و قیمت دلار و شرایط عرضه و تقاضا در بورس کالا دارد. ولیکن قیمت محصول علاوه بر موارد گفته شده به حجم سفارش ، نوع عملیات حرارتی و دقت ابعادی و کلاس تست UT  دارد. با توجه کاربرد قطعات و ضریب اهمیت محصولات تولیدی ، نوع کلاس UT   و عملیات حرارتی متفاوت است .

کارخانه تولید و فروش میلگرد الومینیوم

چنانچه مقدار خرید و سفارش میلگرد آلومینیومی برای مشتری بالاتر از 200 کیلو و یا در حد تناژ باشد مشتری می تواند مستقیما با واحد فروش کارخانه تماس گرفته و خرید را مستقیم انجام دهد. و اگر خرید مشتری در حد چند شاخه و یا چند متر محدود باشد می تواند با مراجعه حضوری به فروشگاه های خورده فروشی در تهران  ( پامنار ) خرید خود را انجام دهد .

در حجم بالا بصرفه است که مستقیم از کارخانه خرید صورت پذیرد زیرا علاوه بر قیمت ، اطمینان از انالیز مواد و خواص فیزیکی و متالوژیکی توسط شرکت تولیدی با صدور گواهینامه های استاندارد تضمین می گردد .