آلومینیوم در صنعت ساختمان سازی

آلومینیوم به دلیل مزایای بی شماری که نسبت به مصالح دیگر دارد، یکی از پرکاربردترین ها در پروژه های ساختمانی مدرن است. امروزه آلومینیوم در صنعت ساختمان نقش بسزایی در تغییر چهره و جذابیت شهرها و شهرک های مدرن دارد.

آیا میدانستید 25 درصد از کل آلومینیوم در صنعت ساختمان استفاده می شود؟

در اوایل قرن بیستم، آلومینیوم بسیار گران بود و در حجم کافی برای استفاده در ساخت و ساز تولید نمی شد، اما در دهه 1920 این روند تغییر کرد، فرآیند الکترولیز توانست هزینه فرآیند تولید آلومینیوم را 80 درصد کاهش داد. از این فلز برای تکمیل سقف ها و گنبدها و برای استفاده در زهکشی ها و پنل های دیواری و همچنین برای اهداف تزئینی بسیار محبوب شد.

دلیل انتخاب آلومینیوم در ساخت و ساز

آلومینیوم یک ماده مدرن است. آلومینیوم قوی، انعطاف پذیر، رسانا، با دوام و بسیار سبک وزن است. یک سازه آلومینیومی یک سوم ساختار فولادی معادل خودش وزن دارد. نسبت استحکام به وزن بالای آلومینیوم، بار روی سازه نگهدارنده ساختمان را به حداقل می رساند. این صرفه جویی در وزن بسیار مهم است چرا که منجر به کاهش هزینه و استفاده کمتری از مصالح و مواد می شود. آلومینیوم میتواند ساختمان ها را سبک تر، قوی تر و هزینه کمتری برای سرمایه گذاری ایجاد کند.

آلومینیوم درب و پنجره

آلومینیوم درب پنجره

درب ها و پنجره های ساخته شده از آلومینیوم جایگزینی پایدار، کم مصرف و سبک وزن برای مواد معمولی هستند. وقتی صحبت از پنجره ها و چارچوب درب ها می شود، آلومینیوم بهترین انتخاب است. پنجره های آلومینیومی انتخابی عالی برای خانه های مدرن و ساختمانهای بلند هستند. پروفیل آلومینیوم یکی از قابل اعتماد ترین و پرکاربردترین مواد اولیه در درب و پنجره ساختمان است و ویژگی اصلی آن زیبایی و استحکام و مقاومت در برابر خوردگی است . پنجره ها و درب های آلومینیومی به لطف سیستم ترمال بریک از بهترین عایق های موجود در بازار هستند.

ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک Thermal Break یک تکنیک اتصال است که برای اکستروژن ها یا قطعات آلومینیومی اعمال می شود تا طیف وسیعی از مزایای عملکرد و طراحی از جمله فاکتورهای مبتنی بر عایق را ارائه دهد. به بیانی دیگر ترمال بریک در محصولاتی مانند پنجره ها می تواند با کاهش اتلاف گرما به کاهش مصرف انرژی در خانه ها و املاک تجاری کمک کند. در تابستان خنک، در زمستان گرم!

به عنوان مثال، یک لایه پلی آمید نازک که یک ماده نارسانا است بین پروفیل های آلومینیومی خارجی و داخلی در یک لایه پنجره اعمال می شود. این کار باعث می شود ورود گرما از به داخل در طول تابستان و خروج گرما از داخل در طول زمستان محدود شود. و همچنین موجب کاهش آلودگی صوتی و تشعشعات می شود