هدف از آنادایز با آنودایزینگ آلومینیوم بهبود سطح آلومینیوم است. در انادایز پوشش پودری و رنگ‌آمیزی مرطوب از روش‌های اصلی بهبود سطحی هستند که مزایای آلومینیوم را تقویت می‌کنند و در عین حال زیبایی بیشتری به محصول شما می‌بخشند. آلومینیوم ظاهری عالی دارد و طبیعتاً در برابر خوردگی مقاوم است. با این حال، به منظور بهبود حفاظت در برابر خوردگی و سایر خواص آلومینیوم، از انواع مختلف عملیات سطح استفاده می کنیم. آنادایز کردن در واقع قطعات و پروفیل های آلومینیوم را مهر و موم می کنند و از آن محافظت می کنند و طیف گسترده ای از گزینه های رنگی را با درخشندگی متنوع و قوام عالی ارائه می دهند.

قیمت آنادایز آلومینیوم

آنادایز آلومینیوم یک فرایند شیمیایی است که برای بهبود خواص سطح آلومینیوم استفاده می‌شود. در این فرایند برای آماده سازی آلومینیوم برای آنودایز، ابتدا سطح را کاملا تمیز و شستشو داده و سپس در حمامی از محلول الکترولیتی مانند اسید سولفوریک قرار می دهند. الکترولیت یک محلول رسانای الکتریکی با تعداد زیادی یون مثبت و منفی است که می‌خواهد آنها را مبادله کند.

مراحل آنودایزینگ شامل چند گام است. در ابتدا، یک قطعه آلومینیوم به عنوان آند و یک قطعه فلزی دیگر به عنوان کاتد در محلول الکترولیتی قرار می‌گیرند. الکترولیت معمولاً شامل اسید سولفوریک یا اسید فسفریک است. سپس جریان الکتریکی از طریق آند به سطح آلومینیوم اعمال می‌شود.سطح آلومینیوم با استفاده از جریان الکتریکی و الکترولیت اکسیده می‌شود و یک لایه اکسید آلومینیومی بر روی آن تشکیل می‌شود.

لایه اکسید آلومینیومی که در این فرایند تشکیل می‌شود، یک لایه حفاظتی و دوام‌دار روی سطح آلومینیوم ایجاد می‌کند. این لایه اکسید ضخامتی حدود 5 تا 25 میکرومتر دارد و به عنوان پوشش محافظ برای آلومینیوم عمل می‌کند که دارای ویژگی‌های مهمی است. این لایه بسیار مقاوم در برابر خوردگی، خش و سایش است. همچنین، این لایه عایق الکتریکی است و می‌تواند برای بهبود عملکرد الکتریکی آلومینیوم استفاده شود.

آنادایز آلومینیوم در صنایع مختلف استفاده می‌شود. برای مثال، در صنعت خودروسازی، این فرایند برای بهبود مقاومت به خوردگی و ظاهر آلومینیوم در قطعات خودرو استفاده می‌شود. همچنین، در صنعت الکترونیک و صنایع مرتبط، آنادایز آلومینیوم برای ساخت قطعات الکترونیکی و پوشش‌های محافظ استفاده می‌شود.

به طور کلی، آنودایز آلومینیوم یک فرایند مهم و موثر است که باعث بهبود خواص سطح آلومینیوم می‌شود و در انواع صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که عملیات بهبود سطح مورد نیاز باشد، گروه صنعتی صاناکو دارای طیف وسیعی از راه حل ها است که در نهایت مزایای آلومینیوم را تقویت می کند و یک پوشش جذاب ارائه می دهد. با یک محصول بادوام تر که پیامدهای زیست محیطی مثبتی دارد.